Usługi

Rachunek za serwis Twojego motocykla uzależniamy od czasu, który poświęcamy na niego.
Godzina pracy wykwalifikowanego mechanika kosztuje u nas 240 zł brutto.
 Jest to godzina poświęcona tylko temu motocyklowi – uczciwie podchodzimy do tematu i znamy się na tym co robimy więc Twój rachunek dotyczy wyłącznie czasu poświęconego na pracę – nie pogaduszki czy doktoryzowanie się nad problemem.
 
Orientacyjne widełki czynności serwisowych (wynikające z rodzaju motocykla czy stanu technicznego):
Pracownik w trakcie serwisowania motocykli

Naprawa bieżąca i eksploatacja

Serwis olejowy, czyli wymiana oleju i filtra (ów)

Trzeba to robić przynajmniej raz w roku, najlepiej na zimę – aby Twój rumak nie stał przez okres zimowy z brudnym, wypracowanym olejem. 

Czas operacyjny od 20 minut do godziny.

Wymiana płynów

Powinna nastąpić przynajmniej raz na 3 lata. Czy to chłodziwo czy płyn hamulcowy – z czasem zużywa się i traci swoje pierwotne wartości, stąd każdy producent motocykla zaleca okresowe wymiany – zwykle w przedziale ok. 3 lat.

Czas operacyjny: wymiana płynu hamulcowego 15-45 min/ 1 układ, wymiana płynu chłodzącego 15 – 30 min

Wymiana klocków/tarcz/szczęk hamulcowych

Wskutek naturalnego zużycia lub też jakiegoś losowego wypadku (awaria uszczelniaczy w zawieszeniu i zalanie klocków olejem, pokrzywienie tarczy hamulcowej itd). 

Czas operacyjny od 15 minut do 30 minut za zacisk/tarczę i do 45 minut szczęki.

Serwis zawieszenia

czyli wymiana uszczelniaczy w tym zalanie nowym olejem i inspekcja.
 

Czas operacyjny 2 do 3h.

Kontrola/regulacja zaworów

Każdy producent motocykla zaleca to zrobić przy określonym przebiegu danego modelu. 
 

Czas operacyjny 2 do 4h.

Wymiana opon, wyważenie koła

Nie naprawiamy dziurawych opon, dopuszczamy taką opcję jedynie w trasie, 'aby dojechać’. U nas w serwisie zmieniamy oponę (i dętkę) na nowe.
 

Czas operacyjny 30 – 45 min/ koło.

Inne

Wszelkie inne naprawy bieżące wykonujemy na miejscu. Koszt naprawy wynika z ilości poświęconego czasu i liczymy wg stawki 240 zł / rh.
 

Naprawa i przebudowa motocykli

Specjalizujemy się w przebudowie i dostosowaniu motocykli ADV/Dual Sport/Enduro do wypraw w najdalsze zakątki globu. „Nasze” motocykle z powodzeniem zdobywają Europę, Azję, Afrykę czy obie ameryki, a nawet Australię i Oceanię. Jesteśmy autoryzowanym partnerem firm YSS i Ohlins – lidera wsród producentów zawieszeń. Stroimy je, serwisujemy – czasem nawet te nie serwisowalne. 
 
W sezonie zimowym, kiedy mamy więcej czasu przeprowadzamy remonty generalne silników, zajmujemy się tuningiem i budujemy motocykle na zamówienie, wykonujemy stelaże i gmole, a także inną biżuterię, montujemy akcesoria, służymy pomocą w doradztwie. 
 
Elektryka też nie jest dla nas wyzwaniem, diagnozujemy i naprawiamy problemy wykorzystując najnowszy interfejs firmy TEXa – zarówno motocykli spalinowych jak i elektrycznych. Jesteśmy partnerem serwisowym firm Amperi i Surron. Wykonujemy na zamówienie wiązki elektryczne do motocykli typu custom.
 

Przegląd przed- i pozakupowy

Jeśli nie jesteś pewien stanu technicznego motocykla, który zamierzasz kupić – przywieź go do nas, pomożemy Ci podjąć decyzję. Jeśli już kupiłeś i zastanawiasz się co Cię czeka –  zapraszamy również, postaramy się rzetelnie sprawdzić jego stan techniczny i uprzedzić Cię o zbliżających się wydatkach. Zakres takich przeglądów ustalamy indywidualnie, koszt wynika z czasu poświęconego na przegląd.
 

Transport

Dysponujemy własnym transportem, w okresie zimowym stosujemy akcję Zima, promując usługę door2door – zabieramy, serwisujemy i odwozimy Twój motocykl na miejsce.